Czech Republic CZE  

rss

  • rss
Tiskové zprávy - Amway
Amway vykázala v loňském roce tržby 9,5 milardy dolarů

2016/02/08 - 

Největší společnost v oblasti osobního prodeje Amway ohlásila roční tržby za rok 2015 ve výši 9,5 miliardy dolarů. Přestože se jedná  o pokles vůči předchozím rokům, Amway pravděpodobně zůstane v čele společností, které místo kamenných obchodů využívají nezávislé prodejce.

Společnost Amway dlouhé roky odolávala ekonomické krizi – v letech 2006-2013 zaznamenaly strmý růst až k 11,8 miliardám USD. Obchodování společnosti bylo značně ovlivněno rostoucím kurzem dolaru a klesajícím výkonem čínské ekonomiky. Proto také globální tržby klesly i přes růst ve většině největších trhů.

Amway je producentem výrobků v oblasti kosmetiky, doplňků stravy a prostředků pro domácnost. V roce 2014 byla největší společností osobního prodeje před firmami jako Avon, Mary Kay či Oriflame.

“Ve většině zemí, například v Japonsku, USA, Malajsii či v Koreji, se nám daří velmi dobře, v některých trzích jsme dokonce dosáhli rekordních tržeb,” říká Steve Van Andel z vedení Amway. Čína zůstala pro Amway největším trhem, kromě ní se společnost opírá také o tržby třeba v Thajsku, Rusku, Indii či na Ukrajině.

46 procent tržeb Amway tvoří doplňky stravy značky NUTRILITE, 25 procent kosmetika ARTISTRY a osobní péče, 23 procent potom potřeby a prostředky pro domácnost.

Společnost v roce 2015 pokračovala v masivní investiční expanzi – do výzkumu, vývoje a výroby investovala více než 335 milionů dolarů. Kromě toho šly investice do vzdělávání nezávislých distributorů skrze online nástroje.

Společnosti zabývající se osobním prodejem zaznamenají ročně celkové tržby kolem 180 miliard dolarů. Z průzkumu evropské Aosicace osobního prodeje vyplývá, že této formě podnikání se v České republice věnuje zhruba 280 tisíc lidí.

 

Kontakt:

Filip Moravec – Corporate Affairs Manager, Amway ČR/SK

filip.moravec@amway.com

tel. +420 283 017 101

 

Co je nového v Amway? Sledujte nás i na Facebooku.

 

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia