Czech Republic CZE  

Diskuse o podnikání v Americkém centru

2015/03/26 - 

Společnost Amway ve spolupráci s Americkým centrem při ambasádě USA v Praze a organizací Junior Achievement uspořádala veřejnou debatu na téma podnikatelského vzdělávání. Cílem diskuse bylo především nastartovat veřejnou debatu o možnostech vzdělání v oblasti podnikání v České republice.

Hosty diskuse byli Karel Havlíček, předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků, Vojtěch Koráb, vedoucí Katedry managementu na Podnikatelské fakultě VUT v Brně, Richard Lukáš z Podnikavé školy a EDUin a také Josef Müller, ředitel organizace Junior Achievement v ČR. Moderátorem diskuse byl Lukáš Sedláček z European Leadership Academic Institute, který se podnikáním dlouhodobě zabývá.

Tématem diskuse byla otázka, zda se podnikání lze naučit, či zda je podnikání něco přirozeného a schopnosti důležité pro podnikání již máme od narození. Hlavním důvodem pro výběr tohoto tématu byl fakt, že právě tato otázka byla stěžejní v rámci studie Amway Global Entrepreneurship Report 2014.

Diskuse se soustředila nejen na teoretické uvažování o této otázce, ale zejména na konkrétní problémy, které jsou v České republice s podnikáním spojené. A to jak na úrovni legislativní, tak celospolečenské. Vzhledem k zaměření jednotlivých institucí, které panelisté zastupují, šlo o živou a plodnou diskusi, která nabízí řadu možností, jak v ní pokračovat.

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia