Czech Republic CZE  

Firemní informace

Společnost

Amway je největší společnost přímého prodeje na světě, byla založena v roce 1959 ve městě Ada v USA. Nyní působí ve více než 100 zemích, má více než 19 tisíc zaměstnanců a v roce 2016 dosáhla obratu 8,8 miliard USD.

Amway úspěšně podniká v Evropě od roku 1973 a v současné době je aktivní ve 29 evropských zemích. V Evropě má společnost více než 1100 zaměstnanců.

Od října 2011 vede zastoupení společnosti Amway pro Evropu, Indii a JAR oblastní prezident Samir Behl.

Amway působí na českém trhu od března roku 1994. Produkty společnost distribuuje po celém světě prostřednictvím více než 3 milionů Vlastníků podnikání Amway (VPA).

Produkty

Společnost Amway nabízí více než 450 výrobků v oblasti krásy, výživy a péče o domácnost. Mezi značky společnosti Amway patří řada doplňků stravy NUTRILITE, kosmetické výrobky ARTISTRY, nápoje XS Power Drink či výrobky péče o domácnost Amway HOME.

Vývoj veškerých produktů probíhá v centrech pro výzkum a vývoj, která společnost vlastní. Kvalitu a bezpečnost výrobků zajišťuje 900 vědeckých pracovníků, kteří za rok provedou přes půl milionu testů. Amway je vlastníkem 1150 registrovaných patentů a na schválení dalších 500 aktuálně čeká.

Záruka spokojenosti Amway umožňuje zákazníkům vrátit zboží a získat zpět peníze do 90 dnů, a to i když zboží bylo již použito. Tato pravidla jdou nad rámec doporučení Světové federace asociací přímého prodeje WFDSA.

Obchodní příležitost

Společnost Amway nabízí každému příležitost začít jako samostatný podnikatel – Vlastník podnikání Amway (VPA) – prodávat výrobky Amway. VPA mají na výběr z široké řady produktů a podle individuálních ambicí si mohou stanovit vlastní obchodní cíle.

Amway podporuje VPA formou různých školení skrze Amway Akademii, která byla založena v roce 2009. Každý rok poskytuje profesionální školení více než 400 000 distributorů v celé Evropě prostřednictvím kurzů, webových prezentací i osobních školení.

Pracuje pro ni více než 100 školitelů, kteří poskytují své služby ve 22 jazycích. Evropská akademie Amway je členem ECLF, asociace podnikových vzdělávacích organizací, která má významnou úlohu při vytváření úspěšných systémů podnikového vzdělávání.

Přímý prodej

Celosvětově dosahuje odvětví přímého prodeje odhadem 117,5 miliard USD a zaměstnává 74 milionů prodejců.

Amway je členem evropských obchodních organizací, mezi které patří například Evropská asociace přímého prodeje (Seldia), Evropská federace přímého a interaktivního marketingu (FEDMA), Evropská aliance pro zodpovědnou výživu (ERNA), Americká komora pro obchod s Evropskou unií (AmCham EU) či Světová federace asociací přímého prodeje (WFDSA).

Všechny evropské trhy jsou dále regulovány více než stovkou národních asociací a organizací, od dietetických asociací, kosmetických asociací a obchodních komor po marketingové asociace a mnoho obchodních klubů. Amway ČR je členem české Asociace osobního prodeje (AOP) a České asociace pro speciální potraviny.

Vybavenost

Hlavní sídlo Amway se nachází ve městě Ada (USA, stát Michigan). Zahrnuje kanceláře, výrobní jednotky a laboratoře pro výzkum, vývoj a zajišťování kvality, ve kterých pracují vědci a technici z různých oborů. Pro společnost Amway pracuje celkem více než 950 vědců na celém světě.

Společnost a její dceřiné firmy vlastní či spravují výrobní závody v USA, Číně či Vietnamu. Vlastní suroviny pro doplňky stravy se pěstují na certifikovaných biofarmách v USA, Mexiku a Brazílii. Logistická centra jsou v Severní Americe, Evropě a Asii. Společnost také provozuje regionální sdílená servisní centra v Kostarice a Polsku.

Hlavní evropské sídlo Amway je v Puchheimu nedaleko Mnichova. V Evropě nabízejí zákaznická centra v Puchheimu, Římě, Madridu či Berlíně nové informace o minulosti, přítomnosti i budoucnosti Amway. Návštěvníci v nich najdou k nahlédnutí a vyzkoušení celé portfolio výrobků a veškeré informace o Amway. Kromě toho jsou centra vybavena pro návštěvní dny, soukromé skupinové návštěvy, organizované podnikové akce i tréninkové workshopy.

 

 

 

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia