Czech Republic CZE  

Prezentace AGER 2015 v Bratislavě

2015/11/26 - 

Společnost Amway byla sponzorem a iniciátorem diskusní snídaně, kterou pořádala Americká obchodní komora (AmCham). Cílem bylo zejména podpořit diskusi o stavu podnikání na Slovensku, především mezi mladou generací.

Hlavním tématem diskuse byly „Současné výzvy pro mladé podnikatele na Slovensku“. Diskusi moderoval ředitel AmCham Slovensko Jake Slegers, mezi panelisty pak byli Danica Balazova z organizace Junior Achievement Slovensko (J.A.), Ivica Ďuricová ze Združení mladých podnikatelů (ZMPS) Slovenska a Filip Moravec ze společnosti Amway.

Během diskuse byly prezentovány výsledky studie Amway Global Entrepreneurship Report (AGER) 2015 se zaměřením na mladou generaci. Právě výsledky AGER 2015 dávají velmi zajímavý základ pro diskuse o tom, jak je pondikání na Slovensku vnímáno (Zde najdete souhrn nejzajímavějších zjištění).

Danica Balážová prezentovala konkrétní programy organizace J.A. Slovensko zaměřené především na studenty středních škol. Odpovídala také na otázky týkající se obecné atmosféry na Slovensku co do podmínek pro podnikání a sdílela několik postřehů z dlouhodobé kariéry na pozicích ve velkých mezinárodních společnostech.

Ivica Ďuricová pak představila dva zásadní dokumenty, které vytvořilo Združení mladých podnikatelů Slovenska – Index překážek podnikání a 30 doporučení pro zlepšení podmínek pro podnikání mladých lidí. Oba dokumenty vychází z vlastních průzkumů ZMPS.

Ke stažení: Amway Global Entrepreneurship Report 2015 (celá studie v PDF)

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia