Czech Republic CZE  

Přímému prodeji se v ČR věnuje téměř 250 000 lidí

2014/09/08 - 

Prodej mimo kamenné obchody či e-shopy je na vzestupu. Vyplývá to z průzkumu evropské Asociace přímého prodeje SELDIA. Společnosti, které se spoléhají na své distributory, prodaly na území Evropy v roce 2013 zboží za téměř 24 miliar EUR.

Z průzkumu také vyplývá, že přímému prodeji se v České republice věnuje 246 tisíc lidí, z nichž 88% na částečný úvazek a z 92% ženy. V České republice dosáhly obraty společností přímého prodeje celkem 5,9 miliard korun.

Do průzkumu se zapojily společnosti sdružené v evropské Asociaci přímého prodeje. Hlavní podmínkou členství je přitom dodržování etického kodexu osobních prodejců.

Celoevropsky největšími odbytišti přímého prodeje jsou Německo, Francie a Rusko. Proti roku 2012 přímý prodej zaznamenal růst 2,6%, nejstrměji toto odvětví rostlo v Nizozemí (o 8,6%), Lotyšsku (8,2%) a ve Velké Británii (o 6,7%).

Přímému prodeji se však nedaří jen v Evropě, která tvoří v rámci celosvětových obratů pouze 18% všech příjmů společností, které se této oblasti věnují. Celosvětově vede odvětví společnost Amway s tržbami 11,8 miliardy USD před Avonem (9,95 miliardy USD) a společností Herbalife (4,8 miliardy USD).

V rámci přímého prodeje se nejlépe prodávají kosmetické výrobky (36%), doplňky stravy (20%) a potřeby a čisticí prostředky pro domácnost (11%).

Kompletní statistika asociace Seldia

Co je nového v Amway? Sledujte nás i na Facebooku.

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia