Czech Republic CZE  

rss

  • rss
Tiskové zprávy, Uncategorized, Zprávy - Amway Amway
Přímému prodeji se v ČR věnuje téměř 280 000 lidí

2015/07/30 - 

Prodej mimo kamenné obchody či e-shopy zaznamenal v roce 2014 opět růst. Vyplývá to z průzkumu evropské Asociace přímého prodeje SELDIA. Společnosti, které se spoléhají na své distributory, prodaly v Evropě v roce 2014 zboží za více než 25 miliard EUR.

Z průzkumu také vyplývá, že přímému prodeji se v České republice věnuje 276 tisíc lidí, z nichž většina jsou ženy. V České republice dosáhly obraty společností přímého prodeje celkem 6,4 miliardy korun, což představuje nárůst proti roku 2013 o 0,3%.

Do průzkumu se zapojily společnosti sdružené v evropské Asociaci přímého prodeje. Jde například o Amway, Vorwerk, Just či Partylite. Hlavní podmínkou členství je přitom dodržování přísného etického kodexu osobních prodejců.

Celoevropsky největšími odbytišti přímého prodeje jsou Německo, Francie a Rusko, celosvětově pak USA, Čína, Japonsko a Jižní Korea. Evropa přitom tvoří asi 17% celosvětových obratů.

Celosvětově vede odvětví společnost Amway s tržbami 10,8 miliardy USD před Avonem (8,9 miliardy USD) a Herbalife (5 miliard USD). Dohromady společnosti přímého prodeje tvořili celosvětové tržby v v roce 2014 v hodnotě 182 miliard dolarů, což je nárůst o 6,4% proti roku 2013.

V rámci přímého prodeje se nejlépe prodávají kosmetické výrobky (36%), doplňky stravy (20%) a potřeby a čisticí prostředky pro domácnost (11%).

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia