Czech Republic CZE  

rss

  • rss
Home, Tiskové zprávy, Uncategorized -
Společnost Amway dosáhla rekordních tržeb 11,8 miliardy dolarů

2014/02/05 - 

Amway, celosvětově největší společnost v oblasti přímého prodeje, dosáhla v roce 2013 rekordních tržeb v hodnotě 11,8 miliardy dolarů. Překonala tak hospodářské výsledky z loňského roku, kdy její tržby činily 11,3 miliardy.

Amway tak pokračuje v trendu posledních sedmi let, kdy tržby postupně stále rostly. Například v roce 2006 byly na úrovni 6,3 miliardy dolarů. Na hospodářských výsledcích se tak negativně nepodepsala ani globální ekonomická krize.

„Hnací silou úspěchu společnosti jsou naši distributoři a 21 tisíc zaměstnanců ve 100 zemích světa,“ prohlásili společně šéfové Amway Doug DeVos a Steve Van Andel.

Nejprodávanějšími zůstávají výrobky z řady doplňků stravy značky NUTRILITE, k čemuž do značné míry přispělo uvedení řady na snížení hmotnosti Body Key. Úspěšný rok má za sebou i kosmetická značka ARTISTRY díky nové řadě YOUTH XTEND. eSpring zůstává nejprodávanější značkou domácích zařízení na úpravu pitné vody na světě, a to i díky uvedení na čínský trh.

Amway kvůli rostoucí poptávce investovala loni 375 milionů dolarů do výzkumu a vývoje, zejména do vlastních podniků ve Washingtonu, Californii, Michiganu, ale také v Indii, Číně či Jižní Koreji.

Společnost byla i v roce 2013 aktivní v oblasti společenské zodpovědnosti. V roce 2013 oslavila 10. výročí kampaně pro děti One by One dobrovolnickým dnem, kdy v 57 zemích světa pracovalo ve prospěch dětí více než 15 tisíc lidí z řad zaměstnanců a Vlastníků podnikání Amway.

 

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia