Czech Republic CZE  

rss

  • rss
Tiskové zprávy, Uncategorized, Zprávy - Amway Amway
Společnost Amway oznámila obrat 10,8 miliardy dolarů za rok 2014

2015/02/06 - 

Největší společnost přímého prodeje na světě oznámila výši obratů za rok 2014. Přes pokles tržeb proti roku 2013 se jedná o čtvrtý nejlepší výsledek v histroii společnosti. Za posledních deset let spoležnost zaznamenala růst tržeb o 68 procent.

Amway tak zůstává největší společností přímého prodeje na světě, zabývá se výrobou a prodejem kosmetických výrobků, potřeb pro domácnost a doplňků stravy. V roce 2013 společnost vygenerovala tržby v hodnotě 11,8 miliard dolarů.

Osmiprocentní úbytek tržeb společnost přičítá zejména poklesu v kíčové Číně, silnému dolaru a naopak slábnoucímu ruskému rublu. 90% tržeb Amway tvoří prodeje mimo USA. Pokles tržeb na čínském trhu je pak způsoben zejména celkovou kondicí tamní ekonomiky.

Nejvíce se produkty Amway prodávaly kromě Číny také v Japonsku, USA, Thajsku, Indii, Jižní Koreji či Malajsii. Přes trvající válku jsou byly pro společnost klíčové i trhy v Rusku a na Ukrajině. Nárůst zaznamenaly také například Itálie či Španělsko.

Největší podíl výrobků v portfoliu Amway mají doplňky stravy (43%). 27% tvoří potřeby pro domácnost, 25% pak kosmetika.

“Do roku 2015 se díváme s optimismem, máme velmi dobrou pozici pro růst. Otevřeme pět nových výrobních zařízení a několik obchodních center pro naše distributory,” říká prezident Amway Doug DeVos.

Přímý prodej představuje nízkorizikovou formu podnikání, které se jen v Čechách podle nedávného průzkumu věnuje zhruba 250 tisíc lidí.

Společnosti přímého prodeje měly v roce 2013 obraty zhruba 5,9 miliardy korun. Na světě se podle Světové federace přímého prodeje prodá ročně zboží za 179 miliard dolarů.

Čtěte také:

Společnost Amway oznámila obrat 10,8 miliardy dolarů za rok 2014

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia