Czech Republic CZE  

Společnost Amway zveřejnila tržby za rok 2017

2018/02/16 - 

Amway, největší společnost přímého prodeje na světě, oznámila tržby za rok 2017 ve výši 8,6 miliardy dolarů. Firmě se podařilo navýšit prodeje v klíčových trzích včetně Jižní Koreje, Thajska, Ruska a Indie.

Prodeje Amway v posledních letech klesaly z rekordních 11,8 miliardy v roce 2013 postupně až na letošní hodnoty. Přesto je loňský pokles za toto období nejnižší.

“Na našich výsledcích se podepsalo několik faktorů, včetně nepříznivého vývoje obchodu v Číně a kurzu amerického dolaru,” říká president Amway Doug DeVos. “Očekáváme, že v roce 2018 opět naše tržby porostou a to právě díky stabilizaci na čínském trhu,” dodává.

Amway v souladu se současnými trendy využívá pro prodej výrobků nejnovější technologie. Například v Číně se prodá až 70% výrobků skrze mobilní platformy.

Kromě toho mohou zákazníci a distributoři využívat celou řadu mobilních aplikací, které jim pomáhají jak s prodejem, tak s výběrem konkrétních produktů.

Většinu obratů Amway tvoří výrobky v oblasti doplňků stravy, a to sice až z poloviny celého portfolia. Druhou polovinu pak kosmetika, výrobky pro údržbu domácnosti, zařízení na úpravu pitné vody nebo čističky vzduchu.

Největší obraty zaznamenala společnost Amway v Číně, USA, Jižní Koreji, Japonsku, Thajsku, Taiwanu, Rusku, Malaysii a v Hongkongu.

 

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia