Czech Republic CZE  

rss

  • rss
Home, Tiskové zprávy, Uncategorized - Amway Home Korporátní
Tutu deska pomáhá dětem v jižní Africe

2013/11/06 - 

Více než 7 tisíc dětí se může snadněji a příjemněji učit díky tutu deskám, které v jižní Africe rozdala společnost Amway.

Jednoduchá, přenosná pomůcka je pojmenovaná po jihoafrickém arcibiskupovi Desmondu Tutu. Ten je patronem celosvětové iniciativy, díky níž by mělo tuto učební pomůcku získat do roku 2020 až 20 milionů dětí.

Tutu deska prakticky pomáhá tam, kde školy nemají prostředky na tradiční stoly a lavice, a děti se tak musí učit v sedě na zemi. Jedná se o plastovou desku v ergonomickém tvaru, s otvorem na snadné nošení a s množstvím užitečných informací vytištěných na povrchu.

„Budoucnost našeho kontinentu závisí na vzdělanosti mladých lidí. Té nelze dosáhnout bez odpovídajících pomůcek. Díky tomuto jednoduchému řešení můžeme našim dětem zabezpečit důležitý start v jejich vzdělávání a kariéře,” říká Raj Parshotam, generální manažer Amway Jižní Afrika.

Předání tutu desek od společnosti Amway v Queenstownu se zúčastnila i Thandeka Tutu-Gxashe, vedoucí cele kampaně a nejstarší dcera arcibiskupa Tutu. „Tato spolupráce mezi Amway, naši iniciativou a jihoafrickými vládními úřady je úžasný příklad, jak může dohromady pracovat nevládní, soukromý a státní sektor,” říká Thandeka.

„Podobná podpora je velmi důležitá, hlavně pro znevýhodněné děti. Díky tutu deskám můžeme dosáhnout opravdu obrovského rozdílu v kvalitě výuky,” říká pan Rani, ředitel základní školy Thembelihle v Queenstownu.

Společnost Amway, její distributoři a zaměstnanci se kromě podpory tutu desek podílejí již deset let na projektu One by One, která pomohla již 10 milionům dětí na celém světě. Od roku 2003 jsme darovali znevýhodněným dětem 190 milionů dolarů.

Napsat komentář

The e-mail address will not be published
* Mandatory field

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia